Proč číst knihy o poutních místech?

Poutníci a cestovatelé - ať už ti, kteří putují individuálně nebo ti, kteří jezdí na organizované zájezdy, jsou postaveni před výzvu se na cestu dobře připravit. Pokud jde o křesťansky zaměřené poutní cesty, je tu výzva připravit se na ně především duchovně. Pěší poutníci budou potřebovat trénovat i fyzickou kondici a všichni pak mají možnost určitého "předpoutního" vždělávání. To znamená, seznámit se blíže s historií, geografií, kulturou a dalšími důležitými informacemi a zajímavostmi, jež se k danému poutnímu či biblickému místu vztahují.

Za tímto účelem byl založen náš web a křesťanský internetový obchod PoutníKnihy.CZ, který nabízí knihy souvisejících s tématikou poutních, biblických a historických míst. Najdete v něm knihy o Svaté zemi, Lurdech, Fatimě, Santiagu de Compostela a dalších známých poutních místech v Evropě a ve světě. Nechybí zde ani nabídka knih s biblickými a teologickými tématy.

Nutno dodat, že obchod neslouží pouze těm, kteří svoji životní poutní cestu plánují. Je určen rovněž těm, kdo se o problematiku poutních, historických a biblických míst zajímají a chtějí získat nové informace nebo si rozšířit obzory.

Ať už se tedy připravujete na cestu nebo si rádi čtete o zajímavých poutních místech, náš eshop PoutníKnihy.CZ je vám k dispozici.

Veronika Čepelková