Za nákup v celkové hodnotě více než 1500,- Kč od nás získáváte dopravu zdarma. Ke každé objednávce obdržíte malý dárek a u vybraných knih navíc nabízíme akční slevy. Děkujeme za přízeň!

Deník venkovského faráře

 
Tip

Máme nově v nabídce! Velmi zdařilá a oblíbená kniha rozhovorů Josefa Beránka s P. Janem Rybářem SJ, který byl jednou z nejvýraznějších osobností české katolické církve u nás. K objednávce navíc obdržíte dárek.

248 Kč    
Kategorie Knihy
 

Máme nově v nabídce! Velmi zdařilá a oblíbená kniha rozhovorů Josefa Beránka s P. Janem Rybářem SJ, který byl jednou z nejvýraznějších osobností české katolické církve u nás. K objednávce navíc obdržíte dárek.

Nejsem žádný intelektuál, řekl o sobě Jan Rybář. Možná právě proto vyprávěl o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patřil k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatoval hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, vězení a permanentní dohled StB. Pamatoval ale také naděje, které vyvolal II. vatikánský koncil, a návrat svobody v roce 1989. A evangelijní svobodu a humor si při vší pokoře nenechal vzít, ba naopak rád je sdílel se všemi čtenáři.

Autor: Josef Beránek, Jan Rybář
Nakladatel: Vyšehrad
Rok vydání: 2021 (dotisk)

O autorovi

 

P. Jan Rybář SJ se narodil dne 16. července 1931 v Brně, kde prožil i své dětství. V roce 1945 vstoupil do řádu Tovaryšstva Ježíšova. V roce 1950 byl internován, po propuštění v roce 1951 složil tajně po noviciátu v Brně sliby. V roce 1952 nastoupil na základní vojenskou službu k PTP. Po roce 1954 (po vojně) pracoval jako dělník ve strojírenství a stavebnictví. Přitom tajně studoval. V roce 1960 byl znovu zatčen. Ve vězení dokončil svá studia. V roce 1962 byl tajně vysvěcen na kněze. Při uvolnění v roce 1968 studoval na univerzitě v Innsbrucku. Po návratu a nastolení normalizačního procesu odešel v prosinci 1969 do farnosti Trutnov - Poříčí. Tam zůstal 17 let. V roce 1986 odešel do Janských Lázní. V roce 1990, po sametové revoluci ho přestala po 21 letech sledovat StB a získal farnost v Rychnově nad Kněžnou, kde působil až do roku 2004, kdy odešel do důchodu a následně žil v Trutnově. V Krkonoších sloužil pravidelně bohoslužby, psal články a přednášel široké veřejnosti. Vyšlo mu také několik knih. Kniha Deník venkovského faráře vyhrála v roce 2017 anketu Dobrá kniha, kterou každoročně vyhlašuje Katolický týdeník. Za svůj význačný přínos v boji za obnovu svobody a demokracie byl oceněn mj. medailí Václava Bendy, pamětní medailí hejtmana Královéhradeckého kraje a Stříbrnou pamětní medailí Senátu Parlamentu ČR. P. Jan Rybář zemřel náhle 14. 1. 2021 v Trutnově.

 

 

V nabídce máme také nejnovější knihu Jana Rybáře s názvem Rybář na poušti a knihu Kam jdeme.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.