Pojďte a uvidíte - Janovo evangelium

 
Akce

Druhý díl ze série knih Pojďte a uvidíte, který se věnuje Janovu evangeliu. Praktická pomůcka při studiu Písma pro jednotlivce, rodiny i společenství. Knihu přeložili do slovenštiny Dr. Ján Majerník a Alžbeta Sládeková. Vyprodáno.

Ušetříte 25 Kč (–10 %)
215 Kč
Kategorie Knihy s biblickými tématy
 

Druhý díl ze série knih Pojďte a uvidíte, který se věnuje Janovu evangeliu.

Publikace nabízí praktickou pomoc při studiu Písma pro jednotlivce, rodiny i společenství. Je koncipována tak, aby se křesťané prostřednictvím biblických textů setkávali s živým Kristem a hlouběji poznávali souvislosti své víry.

Knihu přeložili do slovenštiny známý biblista a průvodce Mons. Dr. Ján Majerník a Alžbeta Sládeková.

Další informace o knize:

  • Jazyk: slovenština
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 130
  • Vydavatelstvo: Vienala, Košice 2009

O autorech:

Joseph Ponessa je knězem diecéze Great Falls-Billings ve státě Montana v USA. V roce 2000 získal doktorát z biblických věd na Papežském biblickém institutu v Římě.

Laurie Manhardt vystudovala psychologii na Univerzitě v Detroitu a získala PhD. z pedagogiky na Univerzitě v Michiganu Ann Arbor. Deset let vedla biblické kroužky a tato zkušenost ji vedla k potřebě připravit praktickou pomůcku pro katolické biblické studium. Výsledkem je tato série.

Překlad:

Mons. Ján Majerník se narodil 27. března 1956 v Humenném na Slovensku. Základní vzdělání a studium gymnázia dokončil ve svém rodném městě v roce 1975. Následně emigroval do USA, odtud se dostal do Říma, kde v letech 1976-1987 studoval teologii a biblické vědy. Dne 6. června 1982 byl papežem Janem Pavlem II. vysvěcen na kněze. V letech 1987-1990 pokračoval studiem biblických věd v Jeruzalémě, které dokončil doktorátem v roce 1990. Poté začal působit jako misionář (kněz) ve Svaté zemi. Je nadšeným organizátorem poutí do Izraele a mnoha jiných destinací po celé světě; jako průvodce se věnuje provázení poutníků ze Slovenska, České republiky a dalších zemí.