Pojďte a uvidíte - synoptická evangelia

 
Akce

První díl ze série knih Pojďte a uvidíte, který vás zve na cestu napříč Svatou zemí prostřednictvím synoptických evangelií (Matouš, Marek a Lukáš). Spoluautorem knihy je známý biblista a průvodce Dr. Ján Majerník. Vyprodáno.

Ušetříte 25 Kč (–10 %)
215 Kč
Kategorie Knihy s biblickými tématy
 

První díl ze série knih Pojďte a uvidíte, který vás zve na cestu napříč Svatou zemí prostřednictvím synoptických evangelií (Matouš, Marek a Lukáš). Spoluautorem knihy je známý biblista a průvodce Dr. Ján Majerník.

Jedná se o praktickou pomůcku při studiu Písma pro jednotlivce, rodiny i společenství.

Autory jsou: známý slovenský biblista a průvodce ve Svaté zemi, na Středním Východě a dalších místech po celém světě Mons. Ján Majerník, jeho americký kolega Joseph Ponessa a po didaktické stránce Laurie Manhardt. První díl této série se věnuje synoptickým evangeliím - Matouš, Marek a Lukáš.

Ve 22 kapitolách kniha podrobně představuje Ježíšův život, porovnává paralelních texty tří synoptických evangelií Matouše, Marka a Lukáše, předkládá četné odkazy na Katechismus katolické církve, propracované otázky a pomůcky pro studium, množství citátů a odkazů na díla církevních otců, pohledy biblické archeologie a praktické rady na vedení biblických setkání spolu s doprovodnými modlitbami.

Další informace o knize:

  • Jazyk: slovenština
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 156
  • Vydavatelstvo: Vienala, Košice 2009

O autorech:

Mons. Ján Majerník se narodil 27. března 1956 v Humenném na Slovensku. Základní vzdělání a studium gymnázia dokončil ve svém rodném městě v roce 1975. Následně emigroval do USA, odtud se dostal do Říma, kde v letech 1976-1987 studoval teologii a biblické vědy. Dne 6. června 1982 byl papežem Janem Pavlem II. vysvěcen na kněze. V letech 1987-1990 pokračoval studiem biblických věd v Jeruzalémě, které dokončil doktorátem v roce 1990. Poté začal působit jako misionář (kněz) ve Svaté zemi. Je nadšeným organizátorem poutí do Izraele a mnoha jiných destinací po celé světě; jako průvodce se věnuje provázení poutníků ze Slovenska, České republiky a dalších zemí.

Joseph Ponessa je knězem diecéze Great Falls-Billings ve státě Montana v USA. V roce 2000 získal doktorát z biblických věd na Papežském biblickém institutu v Římě.

Laurie Manhardt vystudovala psychologii na Univerzitě v Detroitu a získala PhD. z pedagogiky na Univerzitě v Michiganu Ann Arbor. Deset let vedla biblické kroužky a tato zkušenost ji vedla k potřebě připravit praktickou pomůcku pro katolické biblické studium. Výsledkem je tato série.