Za nákup knih a ikon v celkové hodnotě více než 1500,- Kč (bez poštovného) od nás získáváte dopravu zdarma. Dopravu zdarma získáváte také za nákup vín v hodnotě více než 2000,- Kč (bez poštovného). Ke každé objednávce navíc obdržíte malý dárek. Děkujeme za přízeň!

Život svaté Bernadety (2. vydání)

 
Akce Novinka
 

Kniha o životě sv. Bernadety Soubirousové (1844-1879), která pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Jako čtrnáctileté se jí roku 1858 opakovaně zjevila Panna Maria, představila se jako Neposkvrněné Početí a vyzývala lidstvo k pokání a obrácení.

Ušetříte 26 Kč (–10 %)
233 Kč    
Kategorie Poutní a cestovatelské knihy
 

Bernadeta Soubirousová (1844-1879) pocházela z velmi chudé rodiny žijící v Lurdech, což byla tehdy bezvýznamná obec na západě Francie. Jako čtrnáctileté se jí roku 1858 opakovaně zjevila Panna Maria, představila se jako Neposkvrněné Početí a vyzývala lidstvo k pokání a obrácení.

Poprvé ji Bernadeta spatřila 11. února (v ten den slavíme svátek Panny Marie Lurdské). Později bylo zjevení církví prohlášeno za pravé a Lurdy se staly snad nejznámějším poutním místem na světě.

Kniha známého francouzského mariologa čerpá z autentických pramenů a vypráví o tom, jak ony nadpřirozené události ovlivnily další život vizionářky. Bernadeta zemřela jako řeholnice v klášteře Milosrdných sester v Nevers, kde je i pochována. Svatořečena byla 8. prosince 1933, její svátek slavíme 16. dubna.  

Autor: René Laurentin
Nakladatel: Karmelitánské nakladatelství
Rok vydání: 2018
Popis zboží: kniha, počet stran: 200, vazba: brožovaná

O autorovi

René Laurentin se narodil 19. října 1917 ve francouzském městě Tours. Studoval v katolickém institutu v Paříži, kde získal doktorát z teologie, a na Sorbonně, kde vystudoval literaturu. Dosáhl také doktorátu z historie. Katolickým knězem se stal v roce 1946 a od té doby působil jako profesor na Katolické univerzitě v Angers, přednášel však také na řadě univerzit v Evropě, Kanadě, USA a Latinské Americe. Kromě mariologie se zabýval rovněž exegezí, k jeho dílu „Evangelia o Kristově dětství“ napsal velmi pochvalnou a v určitých pasážích dokonce děkovnou předmluvu někdejší kardinál Ratzinger, nynější papež Benedikt XVI. Známé jsou také jeho četné studie z oblasti spirituality o sv. Bernardettě (publikované rovněž v českém překladu).

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.